Acil para ihtiyacı olanlar için en çok akla gelen ve en hızlı para ihtiyacınızı giderebileceğiniz yöntemlerden biri faturalı hatta kredi çekmektir.Gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde faturalı hattınıza kredi çıkartabilir ve acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sicili bozuk olan kişilerin ve bankadan kredi çıkartamayan kişilerin en çok başvurduğu  yollardan biri olan faturalı hatta kredi çekme olayında  güvenilir yerler ile çalışmanız gerekiyor. Eğer güvenilmeyen yerlerle çalışırsanız üzerinize yüklü miktarda krediler  sizden habersiz çıkartılabilir.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır ?

Hattınıza kredi çıkartan firmalar hangi gsm operatörüne bağlıysanız anlaşmalı oldukları şubelerde size telefon kredisi çıkarmaktadır.Telefon kredisi ile telefon alıp satarak nakite çevirebilirsiniz. Asıl mantık şudur ; siz tarifenize ek mobil cihaz alırsınız örneğin iphone x aldınız ne kadar sıfır 5.000 TL. Bunu telefonu aldığınız vodofone bayisi , türkcell yada türktelekom şubesindeki çalışanlar sizlerden belirli miktar altına örneğin 4.000 TL ye satın alıyorlar. Böylece siz her ay tarifenize ek telefon taksidi ama aslında almış olduğunuz 4.000 TL’nin taksidini ödüyorsunuz.

Faturalı hatta kredi tekniğinin asıl mantığı ve yapılan iş budur.Artık günümüzde hemen hemen her gsm operatörü bayisi bu işlemi yapmaktadır.Gidip onlara faturalı hatta kredi veriyormusunuz diye sormanız yeterlidir. Örneğin ben bugün İstanbul Cevahir AVM’de Vodofone bayisinde faturalı hatta kredi isteyen bir kişiye telefon çıkartıp nakit 2.000 TL verdiklerine şahit oldum.Faturalı hatta kredi çekmek yasalmıdır diyecek olursanız , aslında al sat yaparak ticarete girdiği için yasal birşey olduğunu düşünüyorum.

Faturalı Hatta Kredi Çekme Şartları

  • Eğer faturalı hattınıza kredi çekmek istiyorsanız mutlaka Türkcell , vodofone veya Türk Telekom operatörlerinden birinde hattınız olması gerekiyor. Bu operatörlerde en az 1 yıllık bir birlikteliğiniz olması gerekiyor.
  • Bu firmalardan eğer daha önce ödenmemiş veya gecikmemiş bir faturanız yoksa ihtiyacınız kadar olan bir telefon alıp satabilirsiniz.
  • Eğer telefon hattınız yoksa üzerinize kayıtlı bir internet faturanız varsa 1 yıllık yinede telefon alabilirsiniz.
  • Eğer 1 yıllık bir süreyi tamamlamadıysanız  operatör firma kredi puanınızı yeterli gördüğü takdirde size hattınızın üzerine telefon satabilir.
  • En az 6 aylık bir ödeme planı en fazla ise 48 aylık bir taahüt yapabilirsiniz.İstediğiniz vade sayısına göre ödeyeceğiniz toplam tutar yükselmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

Eğer bu işlemi aracı firmalar ile yapmak siterseniz faturalı hatta kredi veren firmalar ile çalışabilirsiniz.Bu yerler istanbul‘da , Ankara da ve izmir de sıkça ve kolayca bulunmaktadır.Genellikle onlarda bu şekilde sizin puanınız ve yukarıdaki şartları tamamladığınız takdirde aracı olarak telefon alır ve satarlar. Ve tabiki bu işlemden komisyon alırlar. Genellikle bu işlemlerde Operatör firmasından alacağınız telefon fiyatı 5.000 tl ise bu telefon 3.500 tlye hemen satılır. 500 tl aracı firma alır ve size 3.000 tl teslim ederler. Ödeme tablosunda ise verdiğiniz taahüt yani vade sayısına göre ortalama 8-10 bin gibi bir rakam ödersiniz operatör firmasına.

Faturalı hatta kredi çekmek istiyorsanız bu bedele katlanmanız gerekmektedir.Eğer bu ödemeyi yapmak istemiyorsanız veya bu yöntem sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa  kolay kredi veren bankalar isimli makalemize giderek ihtiyacınız olan bilgilere hızlıca erişebilirsiniz.

Ortalama Puan : / 5. - Oylayan Kişi :

1 Yorum

  1. senetle kredi arayanlar bana ulaşsın çok uygun faizler ile senetle kredi verebilirim. 12 ay takside kadar aylık 5k ya 1k faizle veriyorum.Yüklü miktarlarda faiz azalır bana ulaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz