Kredi sektöründe yeni bir furya başlatan , yeni bir kredi hizmeti olan borç kapatma kredisi kullananların sayısı giderek artıyor.Birçok bankanın ardından İngbank da bu kredi hizmetinde sorumluluk alarak diğer bankalarda olan kredi borçlarını ingbank borç kapatma kredisi olarak çevrilebileceğini duyurdu.Peki ingbank borç kapatma kredisi nasıl alınır , borç kapatma kredisi nedir bunları öğrenelim.

Borç Kapatma Kredisi Nedir ?

Borç kapatma kredisi bankalar tarafından sağlanan ve birçok bankaya bölünmüş olan kredilerinizi tek bir bankada çok daha uygun faiz oranları ile birleştirebileceğiniz bir banka türüdür.Günümüzde hızla yaygınlaşmakta ve sıkça kullanılmaktadır.

İNGBank Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir ?

Eğer bu kredi türünü kullanmak istiyorsanız siciliniz temiz olmalı ve geçmiş kredilerinizde gecikme yaşanmamış olmalı , aktif kredilerinizi de zamanında ödüyor olmalısınız.Borç kapatma kredisi  hizmetini kullanabilmeniz için    kredilerinizin ingbankta değil farklı bankalarda olması gerekiyor.

Ek olarak kredi puanınızın yüksek olması borç kapatma kredisi başvurusu sonucunuzun olumlu olma ihtimalinizi arttıracaktır.İ,ngbank borç kapatma kredisi kullanarak 60 aylık bir ödeme planı ile borcunuzu ödeyebilirsiniz.

İNGBank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Herbankada olduğu gibi ingbank tada borç kapatma kredisi faiz oranlarının şuan sabit bir oranı yok.Ancak genellikle 1.12-1.25 arası bir faiz uygulanmaktadır.Kredi tutarınıza göre ve kredi notunuza göre bu faiz oranı düşebilir veya yükselebilir.

Genel olarak faiz oranları aşağıdaki gibidir.

  • 100.000 TL ve altında olan krediler için faiz oranı %0.98  olarak belirlenmiştir.
  • 100.001 TL ve 750.000 TL arasındaki krediler için faiz oranı %1.25 olarak belirlenmiştir.
  • 750.001 TL ve 3.000.000 TL arasındaki krediler için faiz oranı %1.50 olarak belirlenmiştir.

 

İNGBank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Borç kapatma kredisine başvuru yapabilmek için ing bank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 600  ile çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz.Bir diğer yol olarak ise İNGbank şubelerinden borç kapatma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.Bu hizmet için en hızlı bilgiyi ve sonuçlandırmayı şubeniz aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

Ziraat bankası , İşbankası , Yapıkredi Bankası ve daha birçok borç kapatma kredisi veren bankaların listesinin yer aldığı  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar başlığına tıklayarak detaylı bir şekilde hazırlanmış makalemize ulaşabilir ve en uygun borç kapatma kredisi faiz oranları ile istediğiniz borcunuzu kolayca aktarabilirsiniz.

Ortalama Puan : / 5. - Oylayan Kişi :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz