Bankalardan kredi çekmek için aranan özelliklerden biri de sigortalı bir işinizin olması.  Böylece bankalar verecekleri para karşılığına sigortanızı teminat olarak görürler. Elbette bu durumla alakalı bazı husus mevcut. Eğer işe yeni başladıysanız ve acil kredi çekmek durumunda kaldıysanız yada ihtiyaç kredisine başvurmak istiyorsanız çalıştığınız sürenin bankalarca kontrol edildiğini bilmelisiniz. Peki kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?. Bu sorunun yanıtı oldukça basit. Kredi çekebilmek için çalışılan ay bankalara göre farklılıklar gösterebilir. Ancak hemen hemen hepsinde en azami süre aynı şekilde belirlenmiştir.

Bankaların kredi verirken sigortayı şart koşması ve uzun süre sigortalı olmanızı istiyor olmasının bir sebebi var.Bu sebep hem kredinin ödenmeme ihtimalini azaltmak için yapılıyor hemde olası bir işten çıkarılma ihtimalinize karşı sigorta ödeneği alma yolunu açıyor. Genellikle işe girildiğinde ilk 2 ay içerisinde şartsız koşulsuz işverenler çıkartma yapabiliyor.Bu durumda herhangi bir tazminat ve nedende gösterilme gereği olmadığı için  bankalar 2 ayın altında çalışan müşterilerine kesinlikle kredi vermemektedir.

İhtiyaç kredisi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun tam cevabı en az üç, dört ay. Kredi başvurunuzda ortaya koyacağınız maaş bordronuz, sigorta primleriniz incelemeye alınacağından bankalar en az üç ya da dört aylık geri dönüş almak ister. Bu sebeple kredi çekebilmek için en az üç aylık sigortalı çalışan olmanız gerekmekte.

Elbette ki kredi çekmek için sadece üç ayı doldurmak yetmiyor. Bu aynı zamanda çekeceğiniz miktarla da ilişkili. Örneğin, üç aylık sigorta ile kredi miktarınız beş bin lira çıkacakken. İki yıllık çalışan sigortasıyla, eğer kredi notunuz da düşük değilse yirmi, otuz binlere kadar kredi çekmek mümkün. Tabiki bu aylık gelirle orantılıdır.

3 Aylık Sigortalıyım Kredi Alabilir miyim

Yeni bir işe başladınız ve ilk 2 ayı doldurdunuz.İş verenin 2 aylık  deneme süresini başarıyla tamamladınız ve bankaların gözünde yükseldiniz demektir.Ancak bu yinede kesin olarak kredi alabileceğiniz anlamına gelmez. Eğer niyetiniz düşük miktarda bir kredi çekmek ise 500-2.500 tl arası bu  miktarlarda krediyi muhtemelen enpara aracılığı ile çekebilirsiniz.Eğer kredi notunuz düşük değilse ve kötü bir kredi siciliniz yoksa bu tutarda kredileri alabilirsiniz.

Üç Ay Çalışan Herkese Kredi Çıkar Mı?

Cevap malesef ki hayır. Bu konuyu şöyle açıklayabiliriz. Bankalardan talep ettiğiniz krediyi almak için sizden istenenlerin tamamını yerine getirmelisin. Sadece üç aylık sigortalı çalışan olmak kredi almanız açısından yeterli olmayacaktır. Daha önceki ödemelerinize göre hesaplanan kredi puanınız bankaların ilk inceleyeceği durumlardan biridir. Bu sebeple eğer düşük kredi puanına sahip olmanız kredi almanızı zorlaştıracaktır.

Kredi Notum Düşük Yine de Kredi Alabilir Miyim?

Evet. Bu mümkün. Yeni çalışmaya başladınız ve kredi notunuz daha önceki kart borçlarınız yüzünden oldukça düşük ama yine de acil kredi çekme ihtiyacınız var. Bu durumda da kredi almak mümkün. Belki sizi bir kaç işlem daha fazla yapmaya zorlayacak ama yine de acil kredi ihtiyacınızı çözebileceksiniz. Eğer kredi notunuz düşükse Kredi Puanı nasıl yükseltilir başlıklı makalemizi okuyarak kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Bunu için farklı yollar var. Biri kredi puanı yüksek bir kefil bulmak. Böylelikle bankalar kefiliniz üzerinden kredinizi onaylayacaktır. Ancak ihtiyacınız acil değilse ihtiyaç kredisi başvurunuzu bir süre erteleyip bir süre daha sigortalı çalışmaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Kredi puanınızı yükseltmek için de ödemelerinizi zamanında yaparak kredi puanınızı yükseltebilirsiniz. Böylelikle kredi alma şansınız daha da artar.

Bankadan kredi çekebilmek için kaç aylık sigortalı olmam gerekiyor başlıklı makalemizin sonuna geldik.Umarız bu makalemizde ki bilgiler sizlere fayda sağlamıştır.Eğer makalemizi beğendiyseniz hemen alttaki yıldızlara basarak içeriğimizi puanlayabilirsiniz.

Ortalama Puan : / 5. - Oylayan Kişi :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz