Kredi kartı şifresini unuttuğumuzda yada yeni bir kredi kartı aldığımız gibi durumlarda bazen kredi kartı şifre değiştirme işlemlerini yapmamız gerekir.Maalesef ki kredi kartı şifre değiştirme işlemleri bankaların müşteri temsilcileri tarafından işlem güvenliği gereği yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda sizlerin hangi bankayı kullanıyorsanız o bankanın prosedürlerine göre şifre değiştirme yollarını denemeniz gerekir. Sizler için bu makalemizde tüm bankaların kredi kartı şifre değiştirme adımlarını listeliyoruz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Garanti kredi kartı şifre değiştirme işlemleri için bir kaç kolay yolunuz vardır.En hızlı olanı bankanın müşteri temsilcisini arayıp telesekreter ile görüşürken “Kart şifresi almak istiyorum” cümlesini söylemenizdir.Böylece telesekreter sizi kredi kartı şifresi sıfırlama adımlarına yönlendirecektir.

Diğer bir yol “ŞİFRE” Boşluk Garanti Kredi Kartınızın son 6 hanesi  Boşluk Anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfi ve yine Boşluk bırakıp kredi kartınızın arkasındaki cvv kodunun ilk 2 hanesini yazarak 3340 a göndererek garanti kredi kartı şifre sıfırlamayı yapabilirsiniz.

Garanti Kredi kartı şifre değiştirme yapabileceğiniz 3.yol ise telefonunuzdan garanti mobile uygulamasını girerek kredi kartı seçmeniz ve şifre değiştir demenizdir.Sizden bir kaç güvenlik teyidi bilgisi ister ve şifrenizi değiştirir.

Akbank Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Eğer kredi kartı şifrenizi sms ile değiştirmek isterseniz yapmanız gereken “KKSIFRE” yazıp akbank kredi kartı son 4 hanesini yazarak 4425’e yollamanız yeterli olacaktır.Telefonunuza kısa süre sonra geçici olarak kullanabileceğiniz yeni bir kredi kartı şifresi gelecektir.

Alternatif bir kredi kartı şifre değiştirme yolu ise yine akbank mobile uygulamasına girerek kartlar menüsünden akbank kredi kartı seçerek kredi kartı şifre değiştirme işleminizi yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Denizbank hesabınıza ait kredi kartı şifre değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz en hızlı yol yine sms ile olacaktır. Yapmanız gereken “SIFRE” bosluk yeni kredi kartı şifreniz boşluk kredi kartınızın son 4 hanesini ve yine boşluk bırakarak denizbank kredi kartınızın arkasındaki 3 haneli cvv kodunu yazıp 3280 e göndermeniz yeterli olacaktır.

İşbankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme

En hızlı yol işbankası mobil uygulamanıza girip kredi kartınızı seçerek kredi kartı şifre değiştirme butonuna tıklamanız olacaktır.Bu işlem çok kısa sürede gerçekleşir.

Eğer mobil bankacılık ile kredi kartı şifrenizi sıfırlayamazsanız müşteri temsilcisi ile işbankası kredi kartı şifre değiştirme yolunuzu deneyebilirsiniz.

Bunun için işbankası iletişim numarası olan 0850 724 0 724 numarasını arayarak sırası ile  5- 1 -1 tuşarına basmanız ve şifre alma menüsünü seçmelisiniz.Daha sonra kredi kartınızı seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu adımların dışında tüm bankalara ait kredi kartı şifre değiştirme işlemlerinizi eğer eski şifrenizi hatırlıyorsanız atmler ilede yapabilirsiniz.Bu işlem için kredi kartınızı atmye yerleştirerek şifre tuşlamanız ve ardından ana menüden kredi kartları > şifre değiştirme yolunu takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Ortalama Puan : / 5. - Oylayan Kişi :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz