ogrencilere yüksek limitli kredi kartı veren bankalar

Kredi kartının sağladığı avantajlar ve daha kolay bir para transfer aracı olmasından dolayı kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Kredi kartı nakit paradan daha kolay elde tutulabilir ve taşıması daha kolaydır. Ayrıca kredi kartı kampanyaları yapan bankalar kredi kartı kullanımına cazip fırsatlar ile dikkat çekiyor.

Öğrenciler içinde bir ihtiyaç haline gelen kredi kartı artık neredeyse her öğrencinin talep ettiği bir ihtiyaç oldu. Genellikle ailelerinde öğrencilerine sürekli nakit para transferi yapmak yerine sabit limitli bir kredi kartı temin ederek hem harcama bütçesini belirleme hemde para yönetimini kontrol altına almaları için kredi kartları büyük kolaylıklar sağlıyor.

Peki öğrenciler nasıl kredi kartı alabilir ? Öğrencilere kredi kartı vere bankalar hangileridir ? Öğrenciler yüksek limitli kredi kartı alabilir mi bu gibi birçok sorunuzu bu makalemizde yanıtlayacağız.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak isteyen öğrenciler gerekli şartları yerine getirmesi durumunda öğrenci kredi kartı alabilirler. Bu gereksinimler kredi kartı sahibi olmak isteyen herkesin aslında sahip olması gereken niteliklerdir.

  • 18 Yaşından gün almış olması gerekmektedir.

Kredi kartı sahibi olmak isteyen öğrencilerin mutlaka 18 yaşına girmiş olması gerekmektedir.18 yaşına girmemiş kişilerin kredi kartı alması kanunen mümkün değildir.Yanlızca evebeynleri ile bankalara başvuru yaparak banka kartı sahibi olabilirler.

  • Sigorta sahibi olması gerekmektedir.

Mutlaka sigortalı olmaları gerekmektedir.Eğer öğrenci okulu bırakmış ise biryerde sigortalı çalışan olmalı. Eğer hala öğrenci ise zaten ailesinin sigortasından faydalanabilir ve böylece sigortalı gözükür.

 

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

 

Ortalama Puan : / 5. - Oylayan Kişi :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz